Jak kupić gotowe domki na działkę: szczegółowy przewodnikDomy drewniane szybko stają się popularnym wyborem wśród właścicieli domów, szczególnie w obszarach miejskich, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Gotowe domki na działkę oferują wiele korzyści w stosunku do innych rodzajów konstrukcji. Stają się one również o wiele bardziej dostępne. Wiele sklepów wprowadziło nową gamę zestawów, które umożliwiają każdemu zbudowanie własnego drewnianego domu od podstaw. Te wstępnie pocięte i nawiercone materiały eliminują potrzebę zatrudnienia architekta lub inżyniera i obniżają koszty budowy własnego domu nawet o 90%. Jeśli jednak nie masz dostępu do tych zestawów, nadal możesz zbudować swój własny drewniany dom na działce z pewnym starannym planowaniem i przygotowaniem.

Krok 1: Zmierz i oznacz działkę

Zanim zaczniesz budować, musisz określić rozmiar domu, który chcesz zbudować i zaznaczyć granice działki, z którą pracujesz. Jeśli budujesz na terenie, na którym znajdują się istniejące domy, pamiętaj o dokładnym pomiarze, aby upewnić się, że Twój nowy dom ma odpowiednie wymiary i pasuje do stylu istniejącego sąsiedztwa.

Krok 2: Postawienie fundamentu

Po określeniu wielkości domu, można rozpocząć układanie fundamentu. Zanim zaczniesz kopać, zadzwoń do dostawców usług komunalnych, aby zaznaczyli lokalizację podziemnych kabli i rur. Pomoże to uniknąć uszkodzenia wszelkich zakopanych mediów i pomoże zapobiec przerwom w świadczeniu usług, które mogą spowodować znaczne opóźnienia. Wykopać rowy fundamentowe na głębokość około 18 cali, aby zapewnić, że są one wystarczająco głębokie, aby utrzymać ciężar domu. Umieścić bloki betonowe w wykopie i wypełnić wykop betonem. Możesz użyć pompy do betonu, aby uniknąć ciężkiego podnoszenia.

Krok 3: Instalacja podłogi i wyposażenia

W trakcie wykańczania drewnianego domku, zainstaluj podłogi, takie jak twarde drewno, laminat lub winyl, zgodnie z życzeniem. Zainstaluj ściany wewnętrzne i szafki zgodnie z życzeniem, a także zainstaluj wyposażenie, takie jak oprawy oświetleniowe, wbudowane urządzenia i dekoracje. Pamiętaj, aby starannie wybrać materiały, które są przeznaczone do użytku w pomieszczeniach. Pomoże to chronić Twój drewniany dom przed uszkodzeniem przez wodę i zapewni, że pozostanie on strukturalnie zdrowy. Domy drewniane zbudowane z materiałów przeznaczonych do użytku wewnętrznego pozostaną trwałe i piękne przez wiele lat.

Autor